KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11288074

nr 1128 8074

Eva Jancke-Björk

(1882-1981), Sverige

Akvareller, 3 st, Eva Jancke-Björk (1882-1981), landskapsmotiv, monogramsignerad, motivet: 20x26,24x34 samt 34x24

Eva Jancke-Björk, född 1882, död 1981, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 11 september 2017
kl 18:21:28

7/9 20:44:10 1      100 kr
7/9 23:10:44 2      Vinnande bud

Eva Jancke-Björk

Läs mer om Eva Jancke-Björk